Francouzská značka Stellantis Citroen pracuje na třech levných modelech, včetně rivala Dacia Spring s kódovým označením „Citroen eCC21“. Podle zprávy od , dárcovský model eCC21, interně přezdívaný „Citroen CC21“, bude uveden na trh v září 2021.
Původně Citroen plánoval představit CC21 20. května 2021. Vzhledem k tomu, že cílové trhy jsou stále v sevření pandemie koronaviru (a nedostatku polovodičů), není divu, že nadcházející model čelí zpoždění. Společnost nyní uvede nový model současně v Indii a Brazílii v září 2021. Podle zprávy by dodávky zákazníkům mohly začít do měsíce od spuštění.
Program C-Cubed
Citroën vyvíjí výše zmíněná malá auta v rámci programu „C Cubed“ a plánuje je vyrábět na rozvíjejících se trzích. Měla by mít cenu pod 247 000 Kč a jejich elektrické varianty by měly být také cenově konkurenceschopné. Jeden z elektromobilů z programu C Cubed, Citroën ë-C3, je relevantní i pro Evropu, kde bude nová generace Citroënu C3 plně elektrická. Citroën v současné době testuje prototypy v Evropě a i když se levný vůz nemusí dostat na trh v původní podobě, jeho platforma nebo komponenty použité při konstrukci nového ë-C3 budou hrát významnou roli.
Citroën ë-C3 byl představen v roce 2023 a jeho cena začíná na 749 900 Kč.
návrh
S přispěním špionážních médií již bylo představeno exkluzivní vykreslení chystaného elektromobilu Citroen, které bylo přiřazeno k tomuto článku jako obrázek na displeji. Můžete to také sledovat jako ukázku toho, co přijde v květnu Citroën CC21 2022 počítat, protože elektrická verze by se lišila jedinečným designem.
Vykreslení ukazuje malý hatchback, který ztělesňuje SUV s vysokou hranatou karoserií, mírně vyšší světlou výškou, dvoustupňovými světlomety a střešními ližinami. Nastavení rozdělených světlometů by zahrnovalo LED DRL s ukazateli směru umístěnými ve čtvercových modulech a umístěnými podél horní části a hlavními světlomety umístěnými níže. Designéři Citroenu navrhovali dělené světlomety roky, než to byl celosvětový trend.
Mohutné obložení spodku podtrhuje robustní design mikroSUV a zároveň je praktičtější při boji s rozbitými silnicemi a rychlostmi. Mřížky chladiče byly zavřené, protože za nimi není spalovací motor a musí se intenzivně chladit.
✓ Můžete také zkontrolovat:
Loni v listopadu zveřejnil snímek odhalující boční úhel dárcovského modelu Citroen EV. Odhalovalo čtvercové zadní okno, které mělo propouštět dostatek světla pro osvětlení kabiny. C-sloupek vypadá tlustší kvůli úhlu pohledu a kamufláži. Očekává se, že nejvyšší varianta bude mít střešní ližiny a spoiler. Před tímto pozorováním jsme měli špionážní snímky CC21 z jeho testování na dálnici Chennai-Bengaluru, s laskavým svolením Romita, který je sdílel s . Silniční testování Citroenu CC21 začalo na začátku roku 2020.
Elektrická verze
Groupe PSA (nyní Stellantis) plánuje uvedení levného elektrického vozu Citroen na svůj první trh (Indie) v roce 2022, uvedl The Economic Times v říjnu loňského roku. Vzhledem k tomu, že samotný dárcovský model zaostává za plánem, nemusí ani plně elektrická varianta dorazit včas, alespoň ne dříve než v polovině roku 2022. Citroen se bude snažit prorazit na nové trhy nebo trhy, kde jeho přítomnost klesá, např. jako Brazílie, s CC21, který se zdá být přitažlivý a všestranný, aby přivedl zákazníky do svých showroomů. Vozidlo by se v těchto zemích mohlo stát Citroenem řady C3.
Citroen CC21 2022 – Platforma a výroba
Citroen bude vyrábět CC21 a eCC21 v Indii v Thiruvallur ve státě Tamil Nadu. Společnost může později v Evropě uvést na trh samostatný model s jiným designem a vyšší kvalitou. „Platformu (CC21) můžeme používat v Evropě, ale s vizuálně odlišnými vozidly,“ řekl Vincent Cobee, generální ředitel Citroenu. Evropský model, s největší pravděpodobností next-gen C3, by měl také přijít s možností čistě elektrického pohonu.
Citroën CC21 a Citroën ë-C3 budou postaveny na platformě CMP, respektive eCMP, ale s výrazně omezenou specifikací a vysokým podílem lokálních komponentů. Zatímco základní Citroën C3 v evropské verzi stojí 358 000 Kč, CC21 by musel začínat pod 247 000 Kč, aby se vyrovnal zavedené konkurenci.
Skupina PSA vyvinula CMP společně se svým čínským partnerem Dongfeng Motor. Platforma eCMP v současné době podporuje mnoho evropských elektromobilů včetně Peugeotu e-208, Peugeotu e-2008, DS 3 Crossback E-Tense a Opelu Corsa-e. Tato vozidla na platformě e-CMP sdílejí 50kWh lithium-iontovou baterii a 100kW elektromotor. Jejich dojezd podle WLTP je 340 km, 310 km, 320 km a 330 km. U Citroënu ë-C3 očekávejte mnohem menší baterii a konzervativnější dojezd, aby odpovídaly cenovým očekáváním rozvíjejících se trhů.
V současné době je Citroën ë-C3 k dispozici v Evropě s baterií o kapacitě 45 kWh a dojezdem 320 km. Cena začíná na 749 900 Kč.